Muddy Puddles

Starostlivosť o detské oblečenie

Nepremokavé oblečenie odporúčame prať na 30°C. Táto teplota je šetrná k oblečeniu ako aj k životnému prostrediu. Používajte najvhodnejšie čisté mydlové vločky alebo šetrné pracie prostriedky, mokré nechajte odkvapkať, perte oddelene a zazipsované.

Nepoužívajte biologické pracie prášky, aviváž a sušičku. Neuskladňujte mokré alebo vlhké. Neperte prevrátené naruby. Nesušte v blízkosti alebo na zdroji tepla.

Didriksons

Thermal systém

navonka nepremokavé outdoorové detské oblečenie didriksons1913 (3)

  • určený do chladného a veľmi chladného počasia
  • zaisťuje tepelnú izoláciu
  • mäkký, pohodlný a veľmi priedušný

Storm systém

navonka nepremokavé outdoorové detské oblečenie didriksons1913 (2)

  • určený do zlého a veľmi zlého počasia
  • 100% nepremokavý a vetru odolný, všetky švy sú lepené alebo zvarené
  • zaisťuje ochranu proti vetru i dažďu a vďaka dostatočnej priedušnosti aj teplotnú reguláciu tela

Breeze systém

 

 

 

  • určený takmer do všetkých druhov počasia
  • 100% nepremokavý a vetru odolný alebo iba 100% vetru odolný
  • švy nie sú lepené ani zvarené
  • veľmi priedušný a pohodlný

Dry Level – vodeodolnosť (Dr)

Hodnota určuje vodeodolnosť daného odevu. Platí čím vyššia hodnota, tým vyššia odolnosť voči vode. Udávané v mm / m

 

Breathable Level – prodyšnost (Br)

Hodnota Breathalbe Level určuje ako priedušný daný odev je. Platí, čím vyššia hodnota, tým vyššia priedušnosť. Udávané v g/m2/24hod.

 

Ako prať nepremokavé alebo vodeodolné odevy

V záujme zachovania nášho životného prostredia a dokonca aj oblečenia, neperte zbytočne!

Prvý krát perte samostatne.

Pred praním

Uzavrite všetky cvočky, zipsy, pracky a suché zipsy. Predídete tak prípadnému poškodeniu odevu. Perte odev naruby, zamedzíte tak rýchlejšiemu opotrebeniu vrchného materiálu. Pozorne si preštudujte pracie symboly udávané výrobcom na visačke odevu.

Počas prania

Použite neagresívny prací prostriedok, predídete tým narušeniu impregnácie vrchnej látky. Na trhu bežne existujú špeciálne pracie prostriedky priamo určené na vodeodolné odevy. Vyvarujte sa použitia zmäkčovadiel, ktoré tiež pôsobia negatívne na impregnáciu vrchnej látky a navyše majú negatívny dopad na životné prostredie. Zvoľte prací program a teplotu vody podľa inštrukcií výrobcu odevu. Ak periete odev v ruke, perte ho šetrne.

Po praní

Odev vyberte z pračky okamžite po skončení pracieho programu. Predídete tak možnému zapusteniu farby odevu. Aby ste znovu obnovili impregnáciu na vrchnej látke, je lepšie odev vystaviť teplu napr. pomocou žehličky alebo fénu. Odev však nevystavujte príliš vysokej teplote. Starostlivo si preštudujte ošetrovacie symboly udávané výrobcom odevov. Pokiaľ je to možné, nepoužívajte sušičku. Ak je na nevyhnutné, striktne dodržujte teplotu povolenú výrobcom.

Tzn. 40°C pracej teploty sa rovná 40°C teploty v sušičke.

Re-impregnácia

Pretože naše výrobky sú impregnované už z výroby, vo väčšine prípadov stačí iba vystaviť odev po praní teplu. Pozri vyššie. Tým sa znovu uplatní spomínaná impregnácia. Záleží však na intenzite nosenia – mechanickému opotrebovaniu odevu. Čím častejšie odev nosíte, tým rýchlejšie sa impregnácia vo vrchnej látke vytratí. Ak kvapky dažďa nezostávajú na vrchnej látke, ale vsakujú sa dovnútra, je nutné impregnáciu aktivovať – žehlička, fén na nízku teplotu a alebo re-impregnovať špeciálnym prípravkom na to určeným, ktorý je bežne na trhu dostať rovnako ako už spomínané pracie prostriedky.
Než sa rozhodnete odev prať, berte ohľad na životné prostredie i odev samotný a zvážte, či je to naozaj nutné. Neperte zbytočne.

Vysvetlivky symbolov

Pranie v práčke normálne.
Šetrné pranie v práčke, mierne mechanické pôsobenie, mierne odstreďovanie.
Len ručné pranie, veľmí šetrné zaobchádzanie.
Možno sušit v sušičke.
Možno sušit v sušičke pri nízkej teplote.
Nesušiť v sušičke.
Nepoužívať bielidlá.
Žehliť na nízkej teplote, max. 110°C.
Nežehliť.
Nečistiť chemicky.