NAVONKA.sk

Ako matka dvoch detí, ktoré milujú prírodu a pobyt vonku, som pre ne hľadala kvalitné oblečenie, hoci nebola práve “sezóna” na nepremokavé outdoor oblečenie, teplé ponožky do gumákov či termo bielizeň. Ak niečo bolo na trhu, tovar nebol príliš priedušný, len vodeodolný, teda veľmi nízskej kvality…
Zo skúseností počas pobytu v Británii, kde som pracovala ako au-pair 2 roky, som bola zvyknutá tráviť s deťmi väščinu času vonku bez rozdielu na zmeny počasia, a verte mi, počasie na ostrove je poriadne premenlivé. Jednoznačne u mňa vyhrali zahraničné značky, ktoré mali oblečenie kvalitatívne overené počasím s niekoľko desaťročnými skúsenosťami u Muddy Puddles, a až 100 ročnou skúsenosťou u švédskej firmy Didriksons1913, vyše 70 ročnou praxou fínskej značky REIMA či dánske značky BrandsForKids.

…niečo viac k našim značkám..

REIMA

Značka vznikla roku 1944 v Kankaanpää vo Fínsku a odvtedy strávili v reime tisíce hodín premýšľaním a navrhovaním oblečenia, ktoré svojou funkčnosťou a svojimi vlastnosťami nemá vo svete konkurenciu. Ako jedna z mála značiek funkčného oblečenia sa Reima zameriava výlučne na deti.

Zmyslom oblečenia Reima je umožniť deťom, aby mohli zostať vonku, na zdravom vzduchu, tak dlho ako chcú. Aby sa mohli hrať, byť aktívne, zdravo rásť, všetko preskúmať a otestovať vlastné schopnosti.

Umožnime deťom vyvádzať vonku za každého počasia!

Didriksons1913

V roku 1913 v dedine Grundsund vo Švédsku začali Hanna a Julius Didrikson vyrábať vodeodolné oblečenie pre rybárov. Bolo to veľmi strategické miesto, pretože práve tu na západnom pobreží, kde sa Švédsko dotýka oceánu , bola neustály dopyt po takomto oblečení. A aby mohlo dochádzať k neustálemu zlepšovaniu oblečenia, bolo dôležité byť svojim zákazníkom čo najbližšie.

V priebehu existencie spoločnosti došlo k mnohým veľkým udalostiam, ako napríklad k nahradeniu ľanového oleja za gumu v roku 1930. Ľanový olej sa do tej doby nanášal na látku preto, aby zamedzil vniknutiu vody dovnútra látky. Vynález gumy teda jednoznačne znamenal krok vpred. Ďalším veľkým medzníkom bol rok 1947, kedy bol zostrojený stroj, ktorý tepelne spájal švy. To znamenalo schopnosť vyrobiť absolútne vodeodolný odev. V roku 1981 sa po prvýkrát začali využívať polyuretánové materiály, ktoré otvorili trh aj pre bežných zákazníkov .

Didriksons je stále jednou z vedúcich spoločností na trhu s funkčným oblečením. Naši zákazníci sú aktívni ľudia, ktorí majú radi kvalitu, spoľahlivosť a nevtieravý škandinávsky štýl. To všetko podpísané už 100 ročnou skúsenosťou.

Muddy Puddles

Firma MUDDY PUDDLES vznikla na farme v Devone, vo Veľkej Británii v roku 1994, keď matka troch živých detí chcela, aby sa jej deti slobodne mohli hrať vonku za každého počasia hoci aj celý deň bez toho, aby nachladli či premokli. Pani Susie Cullen hľadala vhodné oblečenie pre jej deti, avšak neúspešne, a preto sa rozhodla oblečenie ušiť sama… Dnes sú už jej deti dospelé, no Muddy Puddles stále spravujú rodičia, ktorí chcú mať deti chránené pred vetrom a vodou počas celého roka.